VIII MEMORIAŁ ZYGMUNTA STANOWSKIEGO / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
VIII MEMORIAŁ ZYGMUNTA STANOWSKIEGO 19 gru

VIII MEMORIAŁ ZYGMUNTA STANOWSKIEGO

W sobotę na obiektach Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie odbył się VIII Memoriał Zygmunta Stanowskiego - byłego piłkarza i masażysty naszego Klubu. W turnieju wzięły udział cztery drużyny: AKS Strzegom, Ostrovia Ostrów Wielkopolski oraz dwie ekipy Zagłębia Lubin.

19 gru 2022 15:00

Fot. Mariusz Babicz
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Memoriał Zygmunta Stanowskiego jest cyklicznie organizowany przez drużynę Oldboys Zagłębie Lubin i na stałe został wpisany do kalendarza najważniejszych wydarzeń Stowarzyszenia. Podobnie jak we wcześniejszych latach, turniej odbył się na obiektach Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie.

- W minioną sobotę rozegraliśmy VIII memoriał im. Zygmunta Stanowskiego. Tradycyjnie przyjaciele z boiska spotkali się z najbliższa rodziną w miejscu wiecznego spoczynku Zygmunta, a później wszyscy przenieśliśmy się na boiska Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Tegoroczna frekwencja 80 zawodników, którzy tworzyli cztery drużyny (Zagłębie Lubin, Zagłębie II Lubin, AKS Strzegom oraz Ostrovia Ostrów Wielkopolski), świadczy o tym, jak bliskim człowiekiem był dla nas „Zyga”. Na boisku najlepsi okazali się oldboje Zagłębia II Lubin, a tuż za nimi uplasowali się gracze AKS-u Strzegom oraz Ostrovii Ostrów Wielkopolski. Po zakończonych rozgrywkach ponownie spotkaliśmy się, ale tym razem podczas oficjalnej ceremonii wręczania pamiątkowych pucharów powiedział Prezes Stowarzyszenia Zagłębie Lubin Oldboys i piłkarz 70-lecia Miedziowych Romuald Kujawa.