W sobotę sparing z Chrobrym 7 paź

W sobotę sparing z Chrobrym

W sobotę o godzinie 11:00 zespół KGHM Zagłębia Lubin rozegra spotkanie sparingowe z Chrobrym Głogów. Mecz z pierwszoligowym rywalem odbędzie się na płycie głównej Stadionu Zagłębia.

7 paź 2021 13:30

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Przerwa reprezentacyjna to idealny czas dla zespołu nie tylko na odpowiednią regenerację, ale także na szlifowanie formy pod dalszą część sezonu. W ubiegłym miesiącu lubinianie wykorzystali dwutygodniową pauzę w rozgrywkach PKO Ekstraklasy na rozegranie sparingu z Lechem Poznań w Opalenicy, natomiast tym razem podopieczni trenera Dariusza Żurawia zmierzą się z występującym na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej, Chrobrym Głogów. Podobna sytuacja miała miejsce we wrześniu ubiegłego roku. Wówczas Miedziowi zremisowali z „Pomarańczowo-Czarnymi” 1:1, a bramkę dla naszego zespołu zdobył Łukasz Poręba.

Szkoleniowiec KGHM Zagłębia zapowiedział, iż w sobotnim spotkaniu szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności dostanie większa liczba graczy, również Ci, którzy w ostatnich tygodniach rzadziej pojawiali się na ekstraklasowych boiskach. Trener Dariusz Żuraw nie będzie mógł skorzystać z usług kontuzjowanych wciąż Lorenco Simicia, Damiana Oko, Jewgienija Baszkirowa, Jakuba Żubrowskiego i Mateusza Bartolewskiego. Ponadto kilku zawodników Miedziowych przebywa na zgrupowaniu młodzieżowych reprezentacji Polski. Do tego grona należą Łukasz Poręba i Kamil Kruk, którzy z kadrą do lat 21 uczestniczą w eliminacjach MME, a także Kacper Bieszczad i Adam Ratajczyk – obaj zostali powołani do reprezentacji U-20.

Decyzją sztabu szkoleniowego spotkanie będzie otwarte dla Kibiców oraz przedstawicieli mediów. Dla wszystkich chętnych otwarty będzie sektor A2.