Wygrana w sparingu / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Wygrana w sparingu 22 sty

Wygrana w sparingu

W rozgrywanym dziś spotkaniu kontrolnym w tureckim Belek, piłkarze KGHM Zagłębia wygrali z czwartym zespołem bułgarskiej ligi - Ardą Kardżhali 3:1. Bramki dla Miedziowych strzelali Filip Starzyński, Đorđe Crnomarković i Patryk Szysz.

22 sty 2021 14:45

22 stycznia 2021, Belek, Turcja (boiska ośrodka Susesi)

KGHM Zagłębie Lubin – Arda Kardzhali 3:1 (2:0)

bramki: Starzyński 8, Crnmarković 37', Szysz 74' - Juninho 54'

KGHM Zagłębie Lubin - 30. Dominik Hładun - 23. Jakub Wójcicki, 27. Dominik Jończy, Đorđe Crnomarković, 3. Saša Balić - 17. Patryk Szysz, 8. Łukasz Poręba, 4. Jewgienij Baszkirow (73' 14. Jakub Żubrowski), 18. Filip Starzyński, 95. Dejan Dražić (73' 13. Dawid Pakulski) - 11. Samuel Mráz (73' 9. Rok Sirk).

Arda Kardzhali: 36. Wasił Simeonow - 8. Milen Żelew, 4. Milen Stojew, 29. Gustavo Carbonieri, 21. Martin Kostadinow - 7. Michaił Aleksandrow, 27. Emił Martinow, 80. Łyczezar Kotew, 19. Rumen Rumenow, 17. Iwan Kokonow - 9. Spas Delew.

Po przerwie: Juninho

kartki: Szysz, Sirk

Spotkanie rozpoczęło się od ataków naszego rywala, który już w 2. minucie mógł zagrozić bramce strzeżonej przez Dominia Hładuna. Z tej sytuacji bramkarz KGHM Zagłębia Lubin wyszedł jednak obronną ręką. Kilka minut później padł pierwszy gol w tym meczu. Do rzutu wolnego podchodzi Filip Starzyński i bezpośrednim strzałem pokonuje golkipera Ardy. Od tego momentu gra się nieco wyrównała, choć w dalszym ciągu to lubinianie mieli lekką przewagę. W 22. minucie znów było groźnie za sprawą „Figo”. Pomocnik naszej drużyny uderzył minimalnie obok bramki. Pięć minut później z dystansu próbował zaskoczyć rywala Szysz, ale jego strzał był zbyt lekki. W 33. minucie z bardzo dobrej strony pokazał się aktywny w tym meczu Dejan Drażić, który w indywidualnej akcji minął kilku rywali i dosłownie w ostatniej chwili, piłkę spod nóg wyłuskał mu bramkarz Ardy. Cztery minuty później lubinianie prowadzili już 2:0. Kolejne, bardzo dobre dośrodkowanie Starzyńskiego na bramkę zamienia nowy nabytek Miedziowych – Crnomarković i na przerwę schodzimy z dwubramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron szybko mogło być 3:0, ale świetnie w sytuacji sam na sam z Jakubem Wójcikim zachował się golkiper przeciwnika. Podziałało to mobilizująco na zawodników rywala i już w 54. minucie Arda strzeliła bramkę kontaktową. Prawą stroną pomknął jeden z zawodników rywali i po chwili posłał piłkę w pole karne Miedziowych. Tam jako pierwszy dopadł do niej wprowadzony po przerwie Juninho i z pięciu metrów skierował futbolówkę do siatki lubinian. W 64. minucie rywale wyszli z groźną kontrą, ale z opresji uratował nas Dominik Hładun. Dziewięć minut później zawodnicy KGHM Zagłębia Lubin podwyższyli prowadzenie. Na dwudziestym metrze do piłki po zagraniu Sirka dochodzi Szysz i pewnym strzałem umieszcza ją w siatce.

W ostatnich minutach mecz się nieco zaostrzył, ale wynik nie uległ już zmianie. Tym samym, drużyna KGHM Zagłębia Lubin kończy zgrupowanie w Turcji zwycięstwem. Miedziowi w sobotę wieczorem wrócą do Lubina i już na miejscu będą przygotowywać się do pierwszego spotkania rundy wiosennej, które odbędzie się w następny piątek. Rywalem lubinian będzie zespół Wisły Płock.