Zespół KGHM Zagłębia będzie trenował 13 mar

Zespół KGHM Zagłębia będzie trenował

W piątkowe popołudnie podjęto decyzję, iż rozgrywki PKO Ekstraklasy zostaną wstrzymane co najmniej do końca marca. Piłkarze "Miedziowych" przez ten okres czasu będą trenowali na własnych obiektach w Lubinie, zgodnie z ustalonym wcześniej planem.

13 mar 2020 16:30

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Chwilę po ogłoszeniu oficjalnego komunikatu Ekstraklasy S.A. razem z całym sztabem szkoleniowym oraz zawodnikami spotkał się Prezes Artur Jankowski. Wspólnie została podjęta decyzja, iż na czas zawieszenia rozgrywek, drużyna KGHM Zagłębia będzie normalnie trenowała według wcześniej przyjętego cyklu. 

- Zawodnicy zostali poinstruowani o zasadach bezpieczeństwa, poproszono ich, aby jak najmniej się przemieszczali i unikali większych skupisk. W międzyczasie czekamy na to jaką decyzję podejmie UEFA i jak to wpłynie na to, co będzie się działo w Polsce. Rozmawiając i konsultując sytuację z innymi klubami zdajemy sobie sprawę, że sytuacja jest dynamiczna i za chwilę może się wszystko zmienić. Wiemy, że część klubów myśli nad dwutygodniową przerwą w treningach i taką ewentualność również rozpatruje Ekstraklasa. Jeśli zostanie podjęta taka decyzja odgórnie, to Zagłębie Lubin S.A. do tej decyzji się dopasuje i również taką przerwę wprowadzi - powiedział Marek Wachnik, Dyrektor Public Relations i Marketingu.

W każdej chwili należy spodziewać się kolejnych komunikatów odnośnie zmian organizacji rozgrywek w związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją. Czekamy na dalsze informacje, o których na bieżąco będziemy Was informować.