Rok Sirk

Relacja minuta po minucie

Wypowiedzi trenerów

Marcin Brosz trener - Górnik Zabrze

Dla nas było dzisiaj najważniejsze, żeby wygrać spotkanie. Chcieliśmy to zrobić dla kibiców, którzy licznie stawili się na trybunach. Nie wszystko nam dzisiaj wychodziło, nie ustrzegliśmy się kilku błędów. Jednak ponownie podkreślę, że ten zespół dopiero się tworzy. Chodzi mi szczególnie o środek pola, gdzie jest najwięcej do poprawy i gdzie szukamy odpowiednich rozwiązań. Budujące jest to, że podczas treningów wszyscy walczą na sto procent i jest to w pełni zdrowa rywalizacja.

Ben van Dael trener - KGHM Zagłębie Lubin

Jesteśmy załamani, bo zagraliśmy słabszy mecz, ale jak się gra słabo to trzeba zdobyć przynajmniej jeden punkt. W pierwszej połowie mieliśmy kontrolę nad meczem, ale nie stwarzaliśmy okazji do zdobycia gola. Nie byłem zadowolony z tej gry. Popełniliśmy za dużo błędów technicznych, brakowało koncentracji i stosowaliśmy zbyt małe tempo. W przerwie powiedzieliśmy jak chcemy grać w obronie i gdzie jest przestrzeń do grania. Kilku zawodników zagrało słabiej, poniżej swoich możliwości. Uważam, że to my powinniśmy prowadzić 1:0 po sytuacji Żivca. Straciliśmy bramkę z naszej prawej strony przez brak koncentracji w obronie. Próbowaliśmy jeszcze ruszyć i strzelić gola, niestety takiej możliwości nie było przez co narażaliśmy się na kontry. Wniosek jest taki, że zagraliśmy poniżej naszych możliwości i przegraliśmy spotkanie.