Falubazowa pigułka, czyli co słychać u naszych przyjaciół z Zielonej Góry / Inne / KGHM Zagłębie Lubin
Falubazowa pigułka, czyli co słychać u  naszych przyjaciół z Zielonej Góry 11 gru

Falubazowa pigułka, czyli co słychać u naszych przyjaciół z Zielonej Góry

Czołem Miedziowi! Czas na kolejną relację z Zielonej Góry. Żużlowcy Falubazu powrócili po urlopach do treningu. Przygotowania kondycyjne potrwają trzy miesiące. W planach drużyny są także dwa wyjazdy na obozy zimowe.

11 gru 2018 15:36

Fot. Falubaz Zielona Góra
Autor Falubaz Zielona Góra

Udostępnij

Inne

Żużlowcy Falubazu trenują na dwa sposoby. Seniorzy oraz juniorzy z kontraktami profesjonalnymi ćwiczą indywidualnie, według sprawdzonych schematów. Piotr Protasiewicz, Patryk Dudek i Mateusz Tonder trenują w Zielonej Górze, natomiast Nicki Pedersen, Michael Jepsen Jensen i Martin Vaculik w swoich miejscowościach. Inaczej wygląda to w przypadku juniorów, którzy od grudnia trenują wspólnie.

OBEJRZYJ MATERIAŁ WIDEO

Zajęcia naszych młodzieżowców odbywają się będą 5 razy w tygodniu. Trzykrotnie trenują oni na sali akrobatycznej przy ulicy Urszuli w Zielonej Górze, raz w terenie i raz na sali gimnastycznej, grając w gry zespołowe. W późniejszym terminie zajęcia rozpocznie druga grupa, złożona z adeptów zielonogórskiej szkółki żużlowej. Treningi ogólnorozwojowe potrwają 3 miesiące. W styczniu nasi juniorzy wspólnie z zielonogórskimi akrobatami wybiorą się na górskie zgrupowanie do schroniska "Głodówka" pod Zakopanem. 

Doświadczeni zawodnicy, którzy przejeździli już parę lat, nie muszą pracować tak dużo jak ich młodsi koledzy. Zawodowców nie musimy też za bardzo kontrolować, bo doskonale znają swoje organizmy i ich tok treningów przygotowywany jest indywidualnie. Młodzież musi jednak wybiegać trochę więcej wybiegać, więc ich okres treningowy jest intensywniejszy. Ważne jest też to, aby forma przyszła w odpowiednim momencie, wtedy kiedy będzie ona najbardziej potrzebna - powiedział trener Adam Skórnicki.

W lutym na zgrupowanie zimowe wyjedzie pierwsza drużyna Falubazu Zielona Góra. Miejscem zakwaterowania będzie Resort Norweska Dolina w Szklarskiej Porębie. Przez pięć dni żużlowcy będą trenować na stokach w Harrachovie oraz trasach biegowych w Jakuszycach.

*Już 5 kwietnia inauguracja rozgrywek PGE Ekstraligi. Falubaz na początek zmierzy się na własnym torze z Get Well Toruń. Obie drużyny to jedni z pretendentów do walki o medale. Mecz Falubaz - Get Well odbędzie się w piątek 5 kwietnia, a jego godzinę poznamy najpóżniej na dwa tygodnie przed tym spotkaniem.

Mecze Falubazu Zielona Góra w sezonie 2019 na własnym torze:
Falubaz Zielona Góra - Get Well Toruń 05.04.2019 (piątek)
Falubaz Zielona Góra - MRGARDEN GKM Grudziądz 26.04.2019 (piatek)
Falubaz Zielona Góra - Motor Lublin 10.05.2019 (piątek)
Falubaz Zielona Góra - FOGO Unia Leszno 23.06.2019 (niedziela)
Falubaz Zielona Góra - Cash Broker Stal Gorzów 28.07.2019 (niedziela)
Falubaz Zielona Góra - Betard Sparta Wrocław 11.08.2019 (niedziela)