Romuald Kujawa: Życzę Zagłębiu wielu sukcesów! 2 mar

Romuald Kujawa: Życzę Zagłębiu wielu sukcesów!

W szczególnym dniu obchodów 75-lecia Zagłębia Lubin postanowiliśmy porozmawiać z Romualdem Kujawą, piłkarzem 70-lecia naszego Klubu.

2 mar 2021 15:52

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Klub

Panie Romku, dziś dzień szczególny dla społeczności Zagłębia Lubin. Proszę powiedzieć, jak zatem piłkarz 70-lecia obchodzi 75-lecie klubu?

- Zgadza się, to wyjątkowy dla nas wszystkich dzień. A jak obchodzę? Myślę, że jak większość. Wspominam stare czasy. Człowiek sobie przypomina różne momenty i łapie się na tym, że czas nieubłagalnie biegnie do przodu. I dziwi się, że nasz Klub już taki “stary” jest (śmiech). 

W takim razie czy jakieś zdjęcia stare razem z Panem Bogdanem Piszem już dziś oglądaliście, bo wiem, że razem Panowie dzielicie biuro?

- Dziś na ten temat jeszcze jakoś dłużej nie rozmawialiśmy, ponieważ jesteśmy w pracy i nie było czasu. Mieliśmy trochę zajęć, ale jak skończymy, to myślę, że człowiek zacznie trochę wspominać i może uczci jakąś lampką szampana taką rocznicę. 

No właśnie nie dość, że to środek tygodnia, to jeszcze nie ma za bardzo możliwości, aby spotkać się w takim większym gronie. Czy w takim razie wykona Pan wieczorem kilka telefonów do kolegów z lat piłkarskich? Wiem, że macie mocną grupę byłych piłkarzy i trzymacie się razem.

- Na pewno. Mam wielu kolegów z tamtych lat, z którymi do dziś trzymamy kontakt. Jak choćby Eugeniusz Ptak czy Zbigniew Pietrzykowski, to pewnie, ale także z wieloma innymi zdzwonimy się, żeby pogadać. Wczoraj także mieliśmy trening naszych Oldbojów, ale to akurat dziś przypada ta rocznica.. 

Wiem, że w czwartek też macie trening.

- Tak, więc na pewno będzie okazja, żeby na chwilę się spotkać i wypić symboliczną lampkę szampana po wspólnym graniu.

To Panie Romualdzie, tak na koniec, czego życzyć Zagłębiu?

-  Przede wszystkim sukcesów, zarówno pierwszej drużynie, jak i akademii piłkarskiej. Wszystkim pracownikom Zagłębia Lubin trzeba również życzyć wszystkiego najlepszego i dalej takiej prężnej pracy na rzecz naszego klubu. 

Panie Romualdzie, jeszcze jedno pytanie mi się nasuwa. Pan jest piłkarzem 70-lecia. Czy widzi Pan w naszej drużynie, czy może widzi Pan kandydaturę, kogoś, kto w przyszłości mógłby zostać piłkarzem 80-lecia czy 90-lecia? 

-  Myślę, że takim zawodnikiem mógłby być Lubomir Guldan. Tyle lat spędzonych w Zagłębiu i trzeba powiedzieć, że cały czas był przykładnym zawodnikiem oraz kapitanem. 

A z młodego pokolenia widzi Pan taką kandydaturę? Czy jednak to za wcześnie, żeby prognozować, że któryś z tych zawodników zbuduje w Lubinie taką legendę jak Pana.

- Myślę, że to za wcześnie, żeby takie coś prognozować. Takim zawodnikiem mógłby z pewnością zostać Bartosz Białek, gdyby wciąż grał w naszym klubie. Może wróci na stare lata?