Ángelo Henríquez | Gwiazda rywala 11 sie

Ángelo Henríquez | Gwiazda rywala

Zawodnikiem, na którego warto zwrócić uwagę w Miedzi Legnica jest z pewnością Angelo Henriquez. Chilijski napastnik może się pochwalić niezwykle bogatym CV, a jego postać po przyjściu do PKO BP Ekstraklasy od razu wzbudziła spore zainteresowanie.

11 sie 2022 09:45

Fot. Miedź Legnica
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Środkowy napastnik karierę rozpoczynał w chilijskim klubie Universidad de Chile, w którym trafiał do siatki rywali łącznie 15 razy w 27 spotkaniach. W związku z tak znakomitymi statystykami szybko zainteresowały się nim najlepsze kluby w Europie. Najbardziej zdeterminowany okazał się Manchester United, do którego przeszedł w 2012 roku. W barwach Czerwonych Diabłów jednak nie przebił się do pierwszego zespołu i zaliczył tylko 7 występów w drużynie do lat 21. Następnie wypożyczony został do Wigan Athletic, a swój debiut w Premier League okrasił golem w meczu z Sunderlandem. Ostatecznie przygoda z nowym klubem nie trwała długo i zakończyła się na czterech występach w Premier League.

Kolejny krok w jego karierze to wypożyczenie z Manchesteru United do Realu Zaragoza. Hiszpański klub grał wówczas na zapleczu Primera Division, a w całym sezonie Angelo Henriquez zanotował 25 spotkań, w których strzelił 6 goli. W 2014 roku Czerwone Diabły wypożyczyły go ponownie – tym razem do chorwackiego Dinama Zagrzeb, gdzie w debiutanckim sezonie spisywał się znakomicie. Rozgrywki ligowe zakończył z 20 bramkami w 25 meczach, a do tego dołożył 3 trafienia w Lidze Europy i 6 w Pucharze Chorwacji. W związku z tak wyśmienitymi statystykami – Dinamo Zagrzeb w 2015 roku wykupiło Chilijskiego napastnika. Kolejny sezon nie był już tak obfity w zdobycze bramkowe, ale Angelo Henriquez pomógł Chorwatom w awansie do fazy grupowej Ligi Mistrzów, gdzie Dinamo musiało uznać wyższość przeciwników w 5 z 6 meczów. Rozgrywki 2016/2017 w wykonaniu Chilijczyka nie spełniły oczekiwań – zanotował jedynie 2 trafienia w 32 spotkaniach. 

Słabsza postawa spowodowała, że w styczniu 2018 roku Dinamo Zagrzeb sprzedało napastnika do meksykańskiego Atlas Guadalajara. W nowej lidze Angelo Henriquez również nie błyszczał, a jego przygoda z tym klubem zakończyła się już pół roku później. Postanowił więc wrócić do klubu, którego jest wychowankiem – Universidad de Chile. Spędził tam 3 lata i w lipcu 2021 roku przeniósł się do brazylijskiej Serie A. W Fortalezie w 20 rozegranych meczach we wszystkich rozgrywkach zaledwie raz wpisał się na listę strzelców.  

W lipcu 2022 roku do swojego składu sprowadziła go Miedź Legnica. Angelo Henriquez w dotychczasowych trzech występach zdobył jedną bramkę w Ekstraklasie. Warto odnotować również, że ma na swoim koncie 13 spotkań w seniorskiej reprezentacji Chile, w których strzelił dwa gole.