KGHM Zagłębie vs Radomiak Radom w statystykach 20 lis

KGHM Zagłębie vs Radomiak Radom w statystykach

Przed najbliższym spotkaniem KGHM Zagłębia Lubin beniaminkiem PKO Ekstraklasy Radomiakiem Radom warto spojrzeć jak w obecnym sezonie radzą sobie obydwa zespoły, porównując je w różnych statystykach.

20 lis 2021 08:40

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Piłkarze Radomiaka w tym sezonie w dotychczas rozegranych czternastu spotkaniach ligowych zdobyli 18 bramek, tracąc przy tym tylko 13. Podopieczni Dariusza Żurawia mają jeden mecz rozegrany mniej, w których zdobyli o trzy bramki mniej od najbliższych rywali, tracąc przy tym dotychczas dwadzieścia goli. Piłkarze KGHM Zagłębia są lepsi od radomian w kilku statystykach. Jedną z nich jest ilość podań w jednym spotkaniu. Lubinianie średnio w tym sezonie wymieniają ich 465, natomiast piłkarze Radomiaka Radom po 426 na mecz. Przekłada się to na 81% udanych takich zagrań po stronie naszego zespołu, przy 79% skuteczności tegorocznego beniaminka. Inną statystyką, w której nasz zespół prezentuje się lepiej od rywali to ilość toczonych pojedynków w jednym spotkaniu. Lubinianie prowadzą w niej 168 do 161, co przekłada się na średnio po 82 skuteczne pojedynki. Lubinianie częściej także faulują od drużyny z Mazowsza, choć nie jest to wielka różnica. Dotychczas podopieczni Dariusza Żurawia faulowali średnio piętnaście razy w jednym spotkaniu, przy średniej trzynastu fauli po stronie Radomiaka.

Radomianie lepiej się prezentują w ilości strzałów na mecz, chociaż jest to minimalna przewaga. Oddają oni średnio po 15 strzałów w jednym meczu, natomiast KGHM Zagłębie notuje o jedno uderzenie mniej. Daje to równocześnie niemal identyczny wynik, jeśli spojrzymy na celne strzały. Średnio 4.8 strzałów w meczu Radomiaka są w światło bramki rywala, natomiast lubinianie notują po 4.4 strzałów celnych w meczu. Radomiak prezentuje się lepiej także w ilości toczonych pojedynków powietrznych, czyli w statystyce, w której to KGHM Zagłębie było lepszym zespołem od ostatnich ligowych rywali.  Dotychczas piłkarze Radomiaka brali udział w 45 pojedynkach powietrznych w czasie jednego meczu, co przekładało się na średnio 26 wygranych. KGHM Zagłębie notuje 41 takich pojedynków, wygrywając średnio 20 z nich. W statystyce dryblingów, obydwa zespoły idą niemal łeb w łeb. Nasz zespół notuje 28 prób dryblingów, przy 17 udanych próbach, a radomianie notują średnio jeden drybling mniej, notując przy tym 15 skutecznych takich prób. Zarówno KGHM Zagłębie, jak i Radomiak Radom nie są drużynami, które są często łapane na pozycjach spalonych - notują średnio niewiele ponad jedną pozycję spaloną w meczu.

Jak można zobaczyć, obydwa zespoły zazwyczaj mają inny pomysł na spotkanie, ale większość porównywanych statystyk wypada podobnie. A jak się zakończy poniedziałkowe spotkanie? Czyja taktyka okaże się lepsza? Czy statystyki będą miały przełożenie w tym meczu? Aby się o tym przekonać, zapraszamy na Stadion Zagłębia! Mecz KGHM Zagłębia Lubin z Radomiakiem Radom już 22 listopada o 18:00.