Konferencja prasowa po meczu Pogoń - KGHM Zagłębie / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Konferencja prasowa po meczu Pogoń - KGHM Zagłębie 13 lut

Konferencja prasowa po meczu Pogoń - KGHM Zagłębie

Zapraszamy do odczytania przebiegu konferencji prasowej po meczu 21. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym KGHM Zagłębie Lubin przegrało w Szczecinie 1:2. Poniżej wypowiedzi trenerów Piotra Stokowca i Kosty Runjaicia.

13 lut 2022 17:41

Piotr Stokowiec

- Przyjechaliśmy z konkretnym planem na mecz, chcieliśmy zagrać odważnie, wysoko i to realizowaliśmy. Grając tak odważnie uważam, że w wielu momentach nam to wychodziło. Były trudne momenty, które przetrwaliśmy. W zespole Pogoni różnicę zrobił dziś Ormianin, który wszedł na boisko i dał im wygraną. To pokazuje, że jakość kosztuje. My tej jakości szukamy w polskich zawodnikach. Na pewno to była dla nas dzisiaj surowa lekcja. Na przykład dla Bartka Kłudki mecz rozegrany na Kamila Grosickiego da mu z pewnością więcej niż mógłbym go nauczyć na treningach. Szkoda, że wyjeżdżamy bez punktów. Chcieliśmy jednak dzisiaj grać w piłkę i to jest przyszłość tej drużyny. Wierzę, że ten styl się niedługo opłaci i będziemy punktować w lidze. Gratuluje Pogoni, a my szykujemy się już do kolejnych meczów. Takie Zagłębie chcemy widzieć na boisku. Dziś była determinacja, była waleczność i uważam, że stworzyliśmy dziś bardzo dobre widowisko.

Kosta Runjaić

- Widzieliśmy dziś dwie różne połowy w naszym wykonaniu. Pierwsza połowa była świetna w naszym wykonaniu i mieliśmy w miej wiele okazji do zdobycia gola. Powinniśmy już po pierwszej części zamknąć ten mecz. Piłka jest nieobliczalna i jak nie wykorzystujesz sytuacji to może się na tobie zemścić i tak było dzisiaj. Oczywiście, nie graliśmy już z taką lekkością jak w pierwszej połowie, ale musimy spojrzeć na to, że Zagłębie nie jest słabą drużyną i nie graliśmy dziś z byle kim. Bardzo cieszę się z bramki Vahana, ale to właśnie pokazuje, że mamy wielu zawodników, którzy potrafią odmienić losy meczu. Olbrzymia radość w szatni i na pewno też na stadionie. Teraz patrzymy już na następny mecz.