Kruk i Więcek do 2022 30 kwi

Kruk i Więcek do 2022

Absolwenci AP KGHM Zagłębie Kamil Kruk i Dominik Więcek przedłużyli swoje kontrakty z Zagłębiem Lubin S.A. Młodzi zawodnicy są wśród pięciu zawodników lubińskiej Akademii, którzy zostali włączeni do treningów z pierwszą drużyną KGHM Zagłębia.

30 kwi 2020 09:21

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Absolwenci Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie, Kamil Kruk i Dominik Więcek, przedłużyli dziś swoje kontrakty z Zagłębiem Lubin S.A.  Młodzi zawodnicy podpisali nowe umowy do czerwca 2022 roku.

Zarówno Kruk jak i Więcek są wśród pięciu zawodników lubińskiej akademii, którzy w ostatnim czasie zostali włączeni do treningów z pierwszą drużyną KGHM Zagłębia. 

- Bardzo nas cieszy, że kolejni, młodzi zawodnicy dołączają do pierwszego zespołu. Pokazuje to dobrą współpracę pomiędzy nami a akademią i jest sygnałem dla innych chłopców, że warto pracować, rozwijać się i cierpliwie czekać na swoją szansę. Zarówno Kamil Kruk jak i Dominik Więcek, to zawodnicy o dużym potencjale w przyszłości. Mamy nadzieję, że w kadrze będą pojawiali się kolejni adepci Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie, co będzie sygnałem, że w Lubinie z młodzieżą pracuje się bardzo dobrze. Przykłady choćby Bartosza Białka, Łukasza Poręby czy Damiana Oko tylko to potwierdzają - powiedział Martin Ševela, szkoleniowiec KGHM Zagłębia Lubin.

KAMIL KRUK

Obrońca urodzony w 2000 roku w sezonie 2019/2020 trzecioligowych rozgrywek spędził na boisku ponad 1550 minut. W 18 spotkaniach zagrał od pierwszej, do ostatniej minuty, będąc silnym filarem KGHM Zagłębia II.

DOMINIK WIĘCEK

Pomocnik, który w tym roku skończy 20 lat, zaledwie dwa razy nie uczestniczył w ligowych meczach rezerw KGHM Zagłębia. Więcek spędził na boisku prawie 1140 minut, zdobywając jedną bramkę w meczu przeciwko ekipie Gwarka Tarnowskie Góry.