Tomasz Pieńko z nowym kontraktem! 21 lip

Tomasz Pieńko z nowym kontraktem!

Mamy przyjemność poinformować, że napastnik Tomasz Pieńko podpisał nowy, dwuletni kontrakt z naszym Klubem!

21 lip 2021 13:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Tomasz Pieńko jest wychowankiem KGHM Zagłębia, choć pierwsze kroki w piłce stawiał w innej lubińskiej drużynie - Amico Lubin. Dziś podpisał nowy kontrakt z Miedziowymi i na stałe został włączony do kadry I zespołu, z którym przygotowuje się do startu PKO BP Ekstraklasy. Mierzący 185 cm napastnik w poprzednim sezonie występował w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów oraz w III-ligowych rezerwach naszego Klubu. W CLJ rozegrał 18 meczów i strzelił jednego gola, a dla w barwach KGHM Zagłębia II Lubin wybiegł na boisko 14-krotnie i trzy razy wpisał się na listę strzelców.

Tomek jest kolejnym młodym zawodnikiem, który zasilił pierwszy zespół KGHM Zagłębia. Mimo bardzo młodego wieku dobrze prezentował się w treningach i podczas obozu w Opalenicy, otrzymał także pierwsze minuty w sparingach. Mocno w niego wierzymy i mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości stanie się solidnym punktem naszego zespołu - powiedział po podpisaniu umowy z młodym napastnikiem Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A., Artur Jankowski.

Tomasz, gratulujemy i życzymy wielu sukcesów z naszym Klubem!